RS/NC
A.net/NC
Upload a Photo
Upload a Video
Add a News article
Write a Blog
Add a Comment
Blog Feed
News Feed
Video Feed
All Feeds
Bishop Mc Guinness High School Track & Field and Cross Country - Kernersville, North Carolina
you RUN the place
1725 Nc Hwy 66 S, Kernersville, North Carolina, 27284, United States
Report
Block
Home
Photos
Blog
News
Videos
Schedule/Results
Records
Athletes
Media
Elizabeth Coyte
Photos (
0
)
View
Videos (
17
)
View
News (
11
)
View
Blogs (
0
)
View
Group media
News
Write News
Athlete RSS Feed
Folders
2013 / 2014 - (1 articles)
2014 / 2015 - (8 articles)
2015 / 2016 - (2 articles)
All News
Search
2014 Results - NCRunners Holiday Invitational
Published by
JDL Fast Track
Dec 20th 2014, 11:55pm
Comments
NCRunners Holiday Invitational
- Dec 20, 2014
JDL Fast Track, 2505 Empire Dr, Winston-Salem, NC, US, 27103
« Filter Results by Team: »
Apex
Ashley
B.L. Smith
Berry Academy Of Tech
Bishop McGuinness
Butler
Cape Fear
Cardinal Gibbons
Cary
Cary Academy
CE Jordan HS
Central Academy
Central Davidson Senior
Clayton
Community School of Davidson
Concord Senior
Corinth-Holders
Dudley Senior
Durham School of Arts
East Chapel Hill
East Forsyth
East Rowan
East Wake
Eastern Alamance
Enloe
Florence Christian
Forbush
Forest Hills
Franklin
Freedom
Garner Senior
Green Hope
Hickory Ridge
Hillside
Hobbton
Hopewell
Hough High School
Hugh Cummings (Burlington)
Independence
Jack Britt
Knightdale
Lake Norman
Ledford Senior
Leesville Rd
Maiden
Mallard Creek
Marvin Ridge
Millbrook
Mitchell
Mooresville Senior
Mt Airy
Needham Broughton
North Forsyth
North Gaston
North Iredell
North Lincoln
North Mecklenburg
North Pitt
North Wilkes
Northwest Cabarrus
Northwest Guilford
Northwood
Olympic
Page
Panther Creek
Parkland
Pinecrest
Polk County
Ragsdale
Ralph L Fike
Reidsville
Rockingham County
Rocky River
Sanderson
South Brunswick
South Caldwell
South Davidson
South Point
South View
Southeast Guilford
Southeast Raleigh
Southern Alamance
Southern Guilford
Southwest Guilford
St Marys
St Stephens
Statesville
Unattached
Wake Forest Rolesville
Wakefield
Watauga
West Davidson
West Forsyth
West Iredell
West Johnston
West Mecklenburg
West Wilkes
Western Alamance
Winston-Salem Prep
ZB Vance
Men:
55m
|
300m
|
500m
|
1k
|
1600m
|
3200m
|
55h
|
4x200m
|
4x400m
|
4x800m
|
Shot
|
Weight
|
HJ
|
LJ
|
TJ
|
PV
Women:
55m
|
300m
|
500m
|
1k
|
1600m
|
3200m
|
55h
|
4x200m
|
4x400m
|
4x800m
|
Shot
|
Weight
|
HJ
|
LJ
|
TJ
|
PV
Mens 55m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Avery, Jonathan
12
Cary Academy
06.41
nwi
1
2
Estrada, Daniel
11
Unattached
06.43
nwi
1
3
Crowder, Juwan
12
Forest Hills
06.44
nwi
1
4
Miller, Jawan
11
ZB Vance
06.48
nwi
1
5
Southerland, Isiah
10
CE Jordan HS
06.49
nwi
1
6
breedlove, myles
11
Unattached
06.54
nwi
1
7
Pearson, Joshua
11
Unattached
06.59
nwi
1
8
Little, Josh
12
East Rowan
06.61
nwi
1
Mens 55m
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Avery, Jonathan
12
Cary Academy
06.51
nwi
10
2
Estrada, Daniel
11
Unattached
06.52
nwi
4
3
Miller, Jawan
11
ZB Vance
06.53
nwi
6
4
Crowder, Juwan
12
Forest Hills
06.56
nwi
8
5
Southerland, Isiah
10
CE Jordan HS
06.59
nwi
5
6
Pearson, Joshua
11
Unattached
06.63
nwi
5
7
breedlove, myles
11
Unattached
06.63
nwi
1
8
Little, Josh
12
East Rowan
06.63
nwi
10
10
Soronnadi, Chuka
12
Butler
06.65
nwi
4
9
Jackson, Emmanuel
12
Sanderson
06.65
nwi
7
11
France, Cordell
11
Mt Airy
06.69
nwi
4
12
Freeman, Dalen
12
Hopewell
06.69
nwi
3
13
Hargrove, DeAllen
11
North Mecklenbur
06.69
nwi
7
14
Lawson, Nick
12
Hopewell
06.71
nwi
7
15
Summers, Jywan
12
West Iredell
06.71
nwi
4
16
Bell, Corey
12
Hough High Schoo
06.72
nwi
2
17
Massey, Brandon
12
Unattached
06.73
nwi
3
18
Holmes, Deandre
11
East Wake
06.75
nwi
8
19
Freeman, Andre
10
Millbrook
06.76
nwi
1
20
Nicholson, Mynez
12
North Mecklenbur
06.77
nwi
2
20
Gupton, Van
09
Wake Forest Role
06.77
nwi
1
22
Brown, Jamie
12
Knightdale
06.79
nwi
2
23
Maddox, Kaynmon
11
South Caldwell
06.80
nwi
9
24
Jagodinski, Josh
11
Millbrook
06.81
nwi
9
25
Mosley, Will
11
Millbrook
06.86
nwi
9
26
Smith, Adam
11
Hough High Schoo
06.87
nwi
1
27
Bell, Lee
11
South View
06.87
nwi
3
28
Skager, Christopher
Unattached
06.89
nwi
10
29
Cantrell, Alex
12
Unattached
06.91
nwi
5
30
Nance II, Antoine
10
Unattached
06.92
nwi
7
31
Francis, Caleb
12
Western Alamance
06.93
nwi
4
32
Sarpong, Kwabena
12
Green Hope
06.93
nwi
2
33
Hartfield, Cardarius
12
East Wake
06.94
nwi
5
34
Redoutey, Landon
10
Franklin
06.94
nwi
1
35
Gordon, Elvis
11
South View
06.96
nwi
10
36
Kounnavong, Jonny
12
Southern Guilfor
06.97
nwi
6
37
Miller, Adrion
12
North Forsyth
06.98
nwi
6
38
McClendon, Scott
09
Forest Hills
06.98
nwi
8
39
Kizzie, Kendrick
11
Southeast Guilfo
06.99
nwi
10
40
Nelson, tyjuan
10
Unattached
07.00
nwi
8
41
Sykes, Delante'
10
Unattached
07.00
nwi
5
42
Odom, Charleston
12
Unattached
07.05
nwi
2
43
Clapp, Nate
10
Western Alamance
07.05
nwi
10
44
Lewis, Kendal
10
Rocky River
07.07
nwi
3
45
Robinson, Naseem
10
Southeast Raleig
07.10
nwi
8
46
Patel, Kashish
11
Unattached
07.11
nwi
1
47
Heavlin, Myles
11
Mitchell
07.11
nwi
2
48
Domozin, Dino
10
Hopewell
07.11
nwi
9
49
Giacalone, Justin
11
Hough High Schoo
07.14
nwi
6
50
Davis, Kenya
11
Leesville Rd
07.14
nwi
9
51
Woelfel, Nathan
11
Bishop McGuinnes
07.15
nwi
6
52
Onokalah, Stefan
12
Southeast Raleig
07.17
nwi
9
53
Smith, Jordan
12
Polk County
07.18
nwi
5
54
Dunlap, Cameron
11
Unattached
07.18
nwi
1
55
Taylor, Greg
12
East Wake
07.20
nwi
7
56
Banner, Tylik
11
Hough High Schoo
07.20
nwi
4
57
Joyner, Sidney
11
Hopewell
07.27
nwi
6
58
Garrett, Tanner
12
Polk County
07.30
nwi
3
59
Hamilton, David
12
Garner Senior
07.33
nwi
7
60
Heffes, Ryan
9
Unattached
07.34
nwi
4
61
Woods, Justice
11
Community School
07.37
nwi
5
62
Mobley, Lakeith
10
Wake Forest Role
07.39
nwi
8
63
Burns, Marcqueze
9
Unattached
07.41
nwi
9
64
Issiofu, Bilal
09
Dudley Senior
07.45
nwi
6
65
Scales, Chris
11
Unattached
07.45
nwi
10
66
Tallent, Coleman
09
Franklin
07.50
nwi
2
67
Easley, Jaquis
Unattached
07.55
nwi
7
68
Tan, Jie
12
St Stephens
07.64
nwi
8
70
Cortese, Luke
11
Community School
12.49
nwi
9
--
Cook, Robert
12
Unattached
FS
nwi
3
--
Wise, Terrell
12
St Stephens
FS
nwi
3
--
Eaves, DeQuan
11
Mallard Creek
FS
nwi
4
Mens 55m Wheelchair Wheelchair
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Maddox, Jordan
Southeast Raleig
15.84
nwi
1
Mens 300m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Dula, Kymani
11
Southern Alamanc
35.38
13
2
Brown, Jeremiah
11
Southwest Guilfo
35.40
14
3
Massey, Brandon
12
Unattached
35.67
13
4
Avery, Jonathan
12
Cary Academy
35.99
12
5
Love-Soles, Kaylan
12
Rocky River
36.35
14
6
Graves, Elliott
Reidsville
36.62
12
7
Nicholson, Mynez
12
North Mecklenbur
36.64
12
8
Hargrove, DeAllen
11
North Mecklenbur
36.66
14
9
France, Cordell
11
Mt Airy
36.73
11
10
Estrada, Daniel
11
Unattached
36.78
9
11
breedlove, myles
11
Unattached
36.83
10
12
Cook, Robert
12
Unattached
36.85
12
13
Holmes, Deandre
11
East Wake
37.15
13
14
Bleichner, TJ
12
Unattached
37.55
12
15
Crowder, Juwan
12
Forest Hills
37.63
13
16
Holmes, Montre
11
East Wake
37.63
14
17
Murray, Kethan
12
Dudley Senior
37.87
13
18
Miller, Adrion
12
North Forsyth
37.90
10
19
Hubbard, Kenneth
Jack Britt
37.92
11
20
Ayers, Gary
10
South View
38.04
9
21
Dumornay, Patrick
11
Western Alamance
38.08
8
22
Miller, Jawan
11
ZB Vance
38.11
14
23
Spencer, Donnavan
11
ZB Vance
38.15
12
24
Parker, Shondis
11
Wake Forest Role
38.44
7
25
Kizzie, Kendrick
11
Southeast Guilfo
38.58
8
26
Mobley, Lakeith
10
Wake Forest Role
38.62
7
27
Daniels, Emmanuel
11
West Mecklenburg
38.70
10
28
Eaves, DeQuan
11
Mallard Creek
38.72
11
29
Davis, Jeremy
12
B.L. Smith
38.97
13
30
Holloway, Dawud
11
Hillside
39.07
14
31
Summers, Jywan
12
West Iredell
39.11
11
32
Skager, Christopher
Unattached
39.11
8
33
Brannon, Javon
11
North Forsyth
39.14
7
34
Onokalah, Stefan
12
Southeast Raleig
39.16
9
35
Washington, Mason
11
South View
39.25
8
36
Nance II, Antoine
10
Unattached
39.37
2
37
Odom, Charleston
12
Unattached
39.39
5
38
Robinson, Xzavier
12
Unattached
39.62
1
39
Givens, Zayonta
12
ZB Vance
39.65
11
40
Williams, D'Andre
Unattached
39.68
3
41
Francisco, Jampel
8
Unattached
39.76
3
42
Miliam, Tyshawn
10
East Wake
39.78
5
43
Span, JaQuan
9
South View
39.89
9
44
Hudson, Ian
11
Ledford Senior
39.91
6
45
McRae, Antonio
11
Southern Alamanc
39.92
4
46
Johnson, Alexander
10
Unattached
39.98
6
47
Giacalone, Justin
11
Hough High Schoo
40.10
4
48
Stainback, Gabrielle
10
Concord Senior
40.22
9
49
Query, Hunter
11
South Davidson
40.26
2
50
Dunlap, Cameron
11
Unattached
40.46
6
51
Snipes, Messiah
09
Hugh Cummings (B
40.85
6
52
Jones, Ezekiel
10
Knightdale
40.93
7
53
Dudley, Antonio
11
Southern Alamanc
41.34
4
54
Cuthbertson, DeMichael
12
Forest Hills
41.46
7
55
Heffes, Ryan
9
Unattached
41.70
3
56
Underwood, Chase
10
Polk County
41.77
4
57
Nelson, tyjuan
10
Unattached
42.13
7
58
Collis, Ethan
10
Ledford Senior
42.40
3
59
Burke, Adam
9
Unattached
42.63
3
60
Massenburg, Chadwick
12
Southeast Raleig
42.71
5
61
Jardon, Ulises
11
Hough High Schoo
42.74
3
62
Cotsakis, Baird
9
Unattached
42.75
2
63
Smith, Ishaq
10
North Mecklenbur
42.84
10
64
Lattimore, Brandon
10
Dudley Senior
43.61
4
65
Wessner, Ian
09
Community School
44.36
2
66
Lorenz, Jack
10
Bishop McGuinnes
44.43
2
67
Holmes, Chris
11
Southern Alamanc
46.67
1
68
Tyler, Joshua
Unattached
46.69
2
--
Sanford, Justin
10
Knightdale
DQ
5
Mens 500m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Ailshie, Bryce
12
Unattached
1:06.22
13
2
Bleichner, T.J.
Unattached
1:06.37
13
3
Lawson, Nick
12
Hopewell
1:08.02
13
4
Hughes, Malcom
12
South View
1:08.83
9
5
Hoffman, William
10
Green Hope
1:09.45
9
6
Gary, Khalil
11
Southeast Raleig
1:09.87
12
7
Page, RaKesh
12
South View
1:09.93
12
8
Tripp, Anthony
Wakefield
1:09.93
10
9
Daniels, Emmanuel
11
West Mecklenburg
1:10.00
11
10
Mosley, Will
11
Millbrook
1:10.33
10
11
Ananaba, Brian
12
Southeast Raleig
1:10.44
13
11
McKoy, Lee
10
Hopewell
1:10.44
12
13
Josh, Englebert
12
West Wilkes
1:10.59
12
14
Ray, Andre
11
Knightdale
1:11.29
9
15
Doherty, Alex
12
Butler
1:11.33
12
16
Townes, Joshua
Jack Britt
1:11.47
11
17
Perry, Montrell
11
Millbrook
1:11.54
7
18
Wilson, Myles
12
Panther Creek
1:11.63
10
19
Brown, Caleb
12
Polk County
1:11.65
10
20
Stitt, Shavare
11
Butler
1:11.78
10
21
Hall, Josh
11
West Wilkes
1:11.99
12
22
Skager, Christopher
Unattached
1:12.01
6
23
Burns, Chris
11
South View
1:12.31
11
24
Isley, Tristan
11
Southern Alamanc
1:12.45
9
25
Clark, Zach
11
Lake Norman
1:12.69
6
26
Woelfel, Nathan
11
Bishop McGuinnes
1:12.71
6
27
Tafel, Dylan
12
Sanderson
1:12.84
11
28
Phillips, Christen
12
Hopewell
1:12.95
7
29
Maynard, Cody
11
Lake Norman
1:13.22
2
30
Jones, Tyreese
11
Berry Academy Of
1:13.41
7
31
Heavlin, Myles
11
Mitchell
1:13.54
9
32
Kankula, Jeremy
9
Unattached
1:13.62
5
33
Harris, Evan
10
Lake Norman
1:13.68
1
34
Bond, Austin
10
South Davidson
1:13.87
6
35
O'Conner, Ben
11
North Iredell
1:13.94
7
36
Hall, Eli
12
Polk County
1:13.96
7
37
Childs, Marcus
12
Berry Academy Of
1:14.10
7
38
Nulty, Thomas
11
Millbrook
1:14.45
8
39
Fohn, Samuel
10
Bishop McGuinnes
1:14.89
4
40
Love-Soles, Kaylan
12
Rocky River
1:14.99
13
41
Query, Hunter
11
South Davidson
1:15.46
3
42
Kirby, Evan
09
Dudley Senior
1:15.66
8
43
Pumbu, Charles
10
Knightdale
1:16.01
11
44
Hart, Corey
11
Hopewell
1:16.16
5
45
Wise, Terrell
12
St Stephens
1:16.26
4
46
Daniel, Isaiah
09
Dudley Senior
1:16.30
8
47
Taborn, Teddy
11
Hillside
1:16.59
11
48
Autry, Tyrus
12
Hugh Cummings (B
1:16.61
8
49
Cuthbertson, DeMichael
12
Forest Hills
1:16.86
5
50
Williams, D'Andre
Unattached
1:17.18
8
51
Burke, Adam
9
Unattached
1:17.38
5
52
Sanchez, Jair
09
Hobbton
1:17.59
2
53
Molina, Andro
11
Hobbton
1:17.78
3
54
McBurney, Matthew
10
South Caldwell
1:17.83
4
55
Agusta, Sam
11
Cardinal Gibbons
1:18.58
3
56
Mohamad, Bilal
10
Leesville Rd
1:18.92
2
57
Ditesheim, Samuel
12
Unattached
1:20.12
5
58
Gosnell, William
11
Community School
1:20.45
5
59
Johnson, Deshaun
10
Hillside
1:20.55
6
60
Abate, Andrew
11
Cardinal Gibbons
1:20.72
2
61
Hilliard, Tyree
09
Southwest Guilfo
1:21.30
4
62
White, J'Mes
11
Dudley Senior
1:21.86
8
63
Gamboa, German
11
Southern Alamanc
1:21.97
6
64
Musser, Jacob
10
Ledford Senior
1:22.82
1
65
Bonds, Charles
09
Southeast Guilfo
1:25.81
3
66
Grant, Patrick
9
Unattached
1:25.97
3
67
Joyner, Ahmad
8
Unattached
1:26.37
4
68
Maxcy, Jacob
10
Ledford Senior
1:27.46
3
69
Spiva, Adam
11
Ledford Senior
1:28.51
1
70
Gandy, Asa
10
Cardinal Gibbons
1:29.44
1
71
Snyder, Daniel
9
Unattached
1:31.32
2
Mens 1000m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Inuwa, Elijah
12
Central Academy
2:29.97
5
2
Crisp, Vincent
12
North Mecklenbur
2:30.76
5
3
Hall, Philip
12
South View
2:31.74
5
4
Pigues, Christian
Unattached
2:37.20
5
5
McGee, Marquise
11
ZB Vance
2:37.24
5
6
Anderson, Wes
12
Lake Norman
2:37.36
4
7
Bomkamp, Matthew
12
Northwest Guilfo
2:37.54
5
8
Brooks, Tre
11
Wakefield
2:37.59
4
9
Perez, Chris
12
West Johnston
2:37.75
5
10
Hammontree, Holden
Unattached
2:38.27
5
11
Albrecht, Caleb
12
Franklin
2:39.36
4
12
Adams, Terrence
12
Southeast Raleig
2:40.13
4
13
Patrick, Nolan
11
Unattached
2:41.83
5
14
Rosas, Jose
12
Sanderson
2:41.98
5
15
Staples, Michael
12
South View
2:44.62
5
16
Ayers, Blake
12
Sanderson
2:45.04
4
17
Wolfe, Jacob
11
Polk County
2:46.19
4
18
Felton, Rontrel
10
South View
2:46.19
5
19
Harmon, Gerrick
12
North Forsyth
2:48.60
4
20
Nolan, Zachary
10
Wakefield
2:48.74
3
21
Shores, Joel
10
Southeast Guilfo
2:53.03
1
22
Christ, Kyle
12
West Johnston
2:53.18
5
23
Tyree, Canoy
10
Mallard Creek
2:54.08
2
24
Stone, Rhyan
12
South Caldwell
2:55.13
3
25
Korabik, Bryce
11
Green Hope
2:55.47
3
26
farris, ryan
9
Unattached
2:55.71
4
27
Smith, Nathaniel
12
Southeast Raleig
2:56.52
2
28
Howard, Matthew
10
Northwest Guilfo
2:56.77
4
29
Brown, Rufus
11
West Johnston
2:57.10
4
30
Raper, Daimon
11
Green Hope
2:57.45
3
31
Erwin, Nick
12
Mooresville Seni
2:57.62
3
32
Mouat, Gavin
9
Unattached
2:57.90
2
33
Nicol, Sean
11
Leesville Rd
2:58.03
3
34
Barbee, Brad
11
St Stephens
2:58.37
2
35
Bragg, Frank
11
Community School
2:58.69
2
36
Bradix, Devin
10
Hough High Schoo
2:59.51
3
37
Gallimore, Travis
11
South Davidson
2:59.71
1
38
Hudson, Sully
12
Ledford Senior
3:00.01
2
39
Todd, Drew
10
Ledford Senior
3:00.02
1
40
Lacerda, Nick
12
Corinth-Holders
3:00.03
2
41
Barbee, Bryan
11
St Stephens
3:00.62
2
42
Gbenyon, Giorgio
11
ZB Vance
3:00.90
4
43
Barefoot, Nick
10
Leesville Rd
3:01.18
1
44
Nichols, Thomas
12
Franklin
3:01.20
1
45
Hinshaw, Luke
09
Southeast Guilfo
3:01.38
2
46
Williams, Joseph
12
Berry Academy Of
3:01.42
2
47
Matthews, Bobby
11
Berry Academy Of
3:02.47
2
48
Obied, Joey
12
Hough High Schoo
3:03.08
3
49
Jardon, Ulises
11
Hough High Schoo
3:05.68
1
50
Rhoney, Sam
11
Northwest Cabarr
3:05.80
3
51
Williams, Mantryl
9
South View
3:09.65
2
52
Pelayo, Jose
11
Knightdale
3:11.59
3
53
Hilliard, Tyree
09
Southwest Guilfo
3:12.87
1
54
Alwahishi, Abraheem
11
Hobbton
3:13.10
1
55
Beaver, Austin
09
Northwest Cabarr
3:13.66
1
56
Cresci, Nick
10
Lake Norman
3:16.40
3
57
Ahmed, Omar
12
East Wake
3:21.58
1
58
Wynblatt, Orion
11
Lake Norman
3:21.82
1
Mens 1600m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Pehr, Henry
11
Green Hope
4:29.52
5
2
Giddard, James
East Chapel Hill
4:32.50
5
3
Roy, Alex
11
Clayton
4:33.76
5
4
Christ, Kyle
12
West Johnston
4:34.66
5
5
Grant, Titus
12
South View
4:34.93
5
6
Arredando, Paul
11
Cape Fear
4:34.95
5
7
Frisk, Teddy
11
Southern Alamanc
4:35.77
5
8
Doyle, Sean
11
Polk County
4:36.14
5
9
Hammontree, Holden
Unattached
4:39.52
5
1
Cortazar, Christian
11
South View
4:41.82
4
10
Kolor, Michael
11
Green Hope
4:43.00
5
2
Goodwin, Payton
11
Southern Alamanc
4:43.91
4
11
Huitt, Brian
11
Green Hope
4:44.14
5
3
O'Conner, Ben
11
North Iredell
4:47.25
4
4
Swilley, Kirk
12
Northwest Cabarr
4:47.35
4
5
Conner, Harrison
12
Franklin
4:48.98
4
12
Lorenzo, Anthony
11
North Mecklenbur
4:49.43
5
6
Shores, Joel
10
Southeast Guilfo
4:49.46
4
7
Artrip, Eric
11
Leesville Rd
4:50.28
4
13
Brown, Rufus
11
West Johnston
4:53.48
5
14
Carroll, Austin
10
Corinth-Holders
4:53.74
5
8
Loy, Spencer
11
Southern Alamanc
4:53.93
4
1
Starnes, Noah
10
South Caldwell
5:01.19
3
2
Williams, Conner
10
Florence Christi
5:01.36
3
1
Diaz, Ever
10
Franklin
5:02.37
2
3
Angarita, Daniel
12
West Wilkes
5:03.26
3
9
Clancy, Drew
11
Lake Norman
5:04.68
4
4
McPherson, Joseph
09
Eastern Alamance
5:04.93
3
10
Torres, Darian
11
South View
5:05.20
4
5
Prudente, Richard
Unattached
5:05.60
3
2
Gosnell, William
11
Community School
5:06.99
2
11
Williams, Jr.
Unattached
5:07.39
4
6
Calhoun, Reid
09
Wakefield
5:07.87
3
7
Schug, Wyatt
10
Wakefield
5:08.05
3
8
Blue, Kyle
11
Sanderson
5:09.77
3
3
Howarth, Kaleb
10
Cardinal Gibbons
5:09.97
2
4
Todd, Justin
09
Ledford Senior
5:10.25
2
5
Cosby, Michael
11
Community School
5:10.81
2
15
Gallimore, Travis
11
South Davidson
5:11.17
5
12
Hincher, Rylan
12
North Wilkes
5:12.33
4
6
Quesenbery, Josh
11
Leesville Rd
5:12.52
2
7
Craven, Tucker
10
Ledford Senior
5:13.21
2
13
Quesenbery, Joey
11
Leesville Rd
5:14.37
4
1
Fregeau, Howie
12
Franklin
5:15.09
1
9
Kilby, Will
12
Forbush
5:16.41
3
2
Nelson, Jacob
11
Leesville Rd
5:19.31
1
10
Sisk, Noah
12
Forbush
5:19.58
3
8
George, Daniel
10
Hillside
5:21.45
2
9
Cain, Ryan
12
Hopewell
5:22.17
2
10
Miles, Connor
09
Cardinal Gibbons
5:22.35
2
3
Herndon, Matthew
10
Bishop McGuinnes
5:22.48
1
11
Davis, Nathan
10
South View
5:22.68
3
4
strandberg, Colton
10
Southeast Guilfo
5:25.10
1
11
Cresci, Nick
10
Lake Norman
5:26.00
2
5
Flores, Sammy
09
Hobbton
5:26.02
1
6
Garcia, Samuel
12
North Forsyth
5:26.33
1
12
Odom, Jackson
09
Florence Christi
5:27.30
2
7
Brozell, Chase
09
Sanderson
5:37.63
1
8
Favela, Larry
09
Hobbton
5:38.02
1
9
Smith, Isiah
09
Rocky River
5:38.56
1
13
Snyder, Daniel
9
Unattached
5:41.82
2
10
Liniger, Tylinger
10
Bishop McGuinnes
5:44.59
1
12
Sauerbrei, Andrew
09
Southeast Raleig
5:59.84
3
Mens 3200m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Boyles, Corbin
12
Maiden
9:54.88
2
2
Mastandrea, Jack
11
Lake Norman
10:00.00
2
3
Marti, Zach
11
Hough High Schoo
10:01.82
2
4
Myers, Patrick
10
Corinth-Holders
10:03.99
2
5
Holland, Michael
12
Watauga
10:05.37
2
6
Sanger, Zack
11
Northwest Guilfo
10:07.02
2
7
Hilburn, Austin
10
North Lincoln
10:09.47
2
8
Dolwick, Alex
12
Unattached
10:13.27
2
9
Freeman, Joel
12
Unattached
10:18.83
2
10
Putman, Jason
11
Southeast Raleig
10:19.45
2
11
Veilleux, Nick
10
Green Hope
10:23.83
2
12
Beaver, Coleman
11
Northwest Cabarr
10:24.58
2
13
McGrew, Shad
Butler
10:26.64
2
14
Dudash, Michael
11
Green Hope
10:27.18
2
15
Hagstrom, Cole
10
Green Hope
10:27.75
2
16
Brown, Mitchell
11
Polk County
10:27.89
2
17
Deangelo, Jacob
11
Western Alamance
10:34.70
1
18
Lorenzo, Anthony
11
North Mecklenbur
10:37.62
2
19
Dreikosen, Owen
11
Green Hope
10:44.65
1
20
Goodman, Chance
10
South View
10:48.27
1
21
Hincher, Rylan
12
North Wilkes
10:52.33
1
22
Scott, Robert
11
Ledford Senior
10:59.62
1
23
Barbee, Bryan
11
St Stephens
10:59.75
1
24
Barbee, Brad
11
St Stephens
11:01.35
1
25
Mouat, Gavin
9
Unattached
11:02.32
1
26
O'Conner, Ben
11
North Iredell
11:07.02
2
27
Cathey, Jackson
09
North Lincoln
11:12.25
1
28
Watt, John
12
Dudley Senior
11:15.83
1
29
LeSane, Monquell
11
South View
11:17.23
1
30
Simon, Matt
11
South View
11:21.02
1
31
Clancy, Drew
11
Lake Norman
11:21.96
1
32
Freeman, Curtis
Central Davidson
11:33.03
1
33
Ashforth, Alex
Wakefield
11:36.27
1
34
Panduro, Gustavo
South View
11:36.53
1
35
Barnes, Spencer
09
Hough High Schoo
11:54.58
1
36
McKinney, Michael
10
South Davidson
12:45.79
1
Mens 55m Hurdles
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Krah, Marcus
11
Hillside
07.29
nwi
1
2
Jackson, Emmanuel
12
Sanderson
07.40
nwi
1
3
Walker, Caleb
11
Independence
07.62
nwi
1
4
Graves, Elliott
Reidsville
07.63
nwi
1
5
Carroll, Brent
11
Berry Academy Of
07.74
nwi
1
6
McMillan, Benjamin
11
Unattached
07.76
nwi
1
7
Boyd, Elijah
12
Berry Academy Of
07.98
nwi
1
8
Patterson, Dominick
12
Enloe
08.13
nwi
1
Mens 55m Hurdles
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Krah, Marcus
11
Hillside
07.29
nwi
3
2
Jackson, Emmanuel
12
Sanderson
07.56
nwi
2
3
Walker, Caleb
11
Independence
07.74
nwi
4
4
Graves, Elliott
Reidsville
07.90
nwi
2
5
Carroll, Brent
11
Berry Academy Of
07.91
nwi
1
6
Boyd, Elijah
12
Berry Academy Of
07.91
nwi
3
7
Patterson, Dominick
12
Enloe
07.92
nwi
3
8
McMillan, Benjamin
11
Unattached
07.95
nwi
4
9
Kendrick, Brian
12
Hopewell
07.97
nwi
2
10
Douglas, Justin
12
Unattached
08.10
nwi
3
11
Shaver, Tristian
12
Ledford Senior
08.15
nwi
4
12
Moulion, Abdel
12
Durham School of
08.41
nwi
1
13
Walker, Jordan
12
Unattached
08.54
nwi
2
14
Washington, Donte
12
Millbrook
08.55
nwi
1
15
Holloway, Andrew
12
North Pitt
08.63
nwi
4
16
Gage, Walker
12
South View
08.66
nwi
4
17
Washington, Mason
11
South View
08.69
nwi
3
18
Mathis, Carter
11
Unattached
08.72
nwi
4
19
Williams, Justin
10
Southeast Guilfo
08.79
nwi
3
20
Enoch, Jordan
12
Hugh Cummings (B
09.06
nwi
1
21
Johnson, Alexander
10
Unattached
09.18
nwi
4
22
Casada, Dillon
11
Franklin
11.43
nwi
2
Mens 4x200m Relay
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
McIntrye
,
Shamek
,
Kinsemi
,
Perkins
Berry Academy Of
1:34.59
3
2
Nicholso
,
Smith
,
Crisp
,
Hargrove
North Mecklenbur
1:34.79
3
3
Bowman
,
Oquendo
,
Freeman
,
Jagodins
Millbrook
1:35.02
2
4
Rogers
,
Hackney
,
Hill
,
Campbell
Cary
1:36.64
2
5
Douglas
,
McDonald
,
Moore
,
Rikard
Unattached
1:36.70
3
6
Kounnavo
,
Harris
,
Brown
,
Haqq
Southern Guilfor
1:36.94
2
7
Okoronkw
,
Clapp
,
Francis
,
Dumornay
Western Alamance
1:37.90
3
8
Harris
,
Foreman
,
Palacios
,
Parmelee
North Pitt
1:38.24
2
9
Baker Jr
,
Miller
,
Spencer
,
Turner
ZB Vance
1:38.59
3
10
Holmes
,
Holmes
,
Hartfiel
,
Taylor
East Wake
1:39.18
3
11
Smart
,
Hall
,
Garrett
,
Smith
Polk County
1:40.92
1
12
Ballen
,
Brown
,
Thomas
,
Sanford
Knightdale
1:42.87
1
13
Pillo
,
Henderso
,
Giacalon
,
Banner
Hough High Schoo
1:43.64
1
14
Nichols
,
McCall
,
Tallent
,
Redoutey
Franklin
1:45.99
1
15
Davis
,
West
,
Mohamad
,
Franck
Leesville Rd
1:46.34
2
Mens 4x400m Relay
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Page
,
Felton
,
Staples
,
Hall
South View
3:29.14
5
2
Foreman
,
Harris
,
Underwoo
,
Palacios
North Pitt
3:34.45
3
3
Perry
,
Mosley
,
Bowman
,
Mclean
Millbrook
3:35.07
4
4
Kendrick
,
McKoy
,
Phillips
,
Lawson
Hopewell
3:35.52
4
5
Brown
,
Hall
,
Wolfe
,
Doyle
Polk County
3:38.97
3
6
Crisp
,
Nicholso
,
Smith
,
Hargrove
North Mecklenbur
3:39.18
5
7
Doherty
,
Soronnad
,
Anderson
,
Stitt
Butler
3:39.84
4
8
Douglas
,
Rikard
,
McDonald
,
Moore
Unattached
3:39.97
5
9
Haqq
,
Kounnavo
,
Harris
,
Brown
Southern Guilfor
3:40.74
3
10
Caleb
,
Gibson
,
Mickens
,
Glodi
Independence
3:42.29
2
11
Kolor
,
Pehr
,
Raper
,
Huitt
Green Hope
3:44.32
3
12
Relay Team
Knightdale
3:46.15
5
13
Chalmers
,
Monroe
,
Baldwin
,
Lake
Page
3:48.73
2
14
Issiofu
,
Murray
,
Kirby
,
White
Dudley Senior
3:49.18
4
15
Shamek
,
Perkins
,
Jones
,
Carroll
Berry Academy Of
3:50.90
5
16
Okoronkw
,
Smith
,
Carlton
,
Dumornay
Western Alamance
3:51.27
1
17
Vega
,
Molina
,
Cruz
,
Sanchez
Hobbton
3:51.50
1
18
Bragg
,
Gosnell
,
Cosby
,
Woods
Community School
3:52.43
2
19
Kizzie
,
Bonds
,
Shores
,
Hinshaw
Southeast Guilfo
3:52.65
2
20
Parrish
,
Gallimor
,
Query
,
Bond
South Davidson
3:52.87
2
21
Harding
,
Roy
,
Obied
,
Hynes
Hough High Schoo
3:52.87
1
22
Davis
,
Talbert
,
Mohamad
,
Nicol
Leesville Rd
3:53.56
3
23
Nelson
,
Smith
,
Douglas
,
Bowditch
Southeast Raleig
3:56.41
4
24
Parker
,
Gupton
,
Jaakibah
,
Mobley
Wake Forest Role
4:09.40
2
--
Taylor
,
Turner
,
McGee
,
Miller
ZB Vance
DQ
4
Mens 4x800m Relay
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Felton
,
Staples
,
Alejandr
,
Hall
South View
8:06.80
2
2
Adams
,
Gary
,
Putman
,
Ananaba
Southeast Raleig
8:16.55
2
3
Brown
,
Brown
,
Wolfe
,
Doyle
Polk County
8:26.21
2
4
Fedorka
,
Clark
,
Mastandr
,
Maynard
Lake Norman
8:34.57
2
5
Abushouk
,
Lunderga
,
Thornton
,
Ray
Cary
8:35.64
2
6
Beaver
,
Swilley
,
Bemis
,
Rhoney
Northwest Cabarr
8:38.81
1
7
Diaz
,
Fregeau
,
Conner
,
Albrecht
Franklin
8:41.24
2
8
Schug
,
Calhoun
,
Nolan
,
Brooks
Wakefield
8:43.80
1
9
Monroe
,
Gillespi
,
Marx
,
Shanklin
Page
8:43.93
2
10
Engleber
,
Hall
,
Angarita
,
McNeill
West Wilkes
8:44.29
2
11
Ayers
,
Tafel
,
Blue
,
Rosas
Sanderson
8:44.98
2
12
Gregory
,
Schwehm
,
Winstead
,
Carlson
Panther Creek
8:52.01
2
13
Perry
,
Nulty
,
Mclean
,
Bowman
Millbrook
9:00.60
1
14
Jardon
,
Hynes
,
Marti
,
Obied
Hough High Schoo
9:00.87
1
15
Nicol
,
Artrip
,
Barefoot
,
Quesenbe
Leesville Rd
9:01.12
2
16
Cosby
,
Wessner
,
Gosnell
,
Bragg
Community School
9:16.14
1
17
Carlton
,
DeAngelo
,
Gilbert
,
Butler
Western Alamance
9:21.60
1
18
Sadiq
,
Ychiro
,
Williams
,
Matthews
Berry Academy Of
9:26.42
1
19
Warden
,
Kilby
,
Sisk
,
Mendenha
Forbush
9:28.08
1
20
Vega
,
Cruz
,
Castillo
,
Bass
Hobbton
9:44.70
1
21
Smith
,
Fohn
,
Liniger
,
Herndon
Bishop McGuinnes
9:57.10
1
Mens Shot Put
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Corbett, Russell
11
Ashley
50-09.00
(15.47m)
1
2
Blanken, Neil
11
Unattached
48-08.75
(14.85m)
1
3
Battle, Iyin
12
Unattached
48-03.00
(14.71m)
1
4
Williams, Alex
11
Ralph L Fike
47-11.25
(14.61m)
1
5
Ballen, Kameron
12
Knightdale
47-10.25
(14.59m)
1
6
Plunkett, Jamar
11
Southwest Guilfo
46-09.75
(14.27m)
1
7
Porter, Alex
11
West Johnston
46-08.25
(14.23m)
1
8
smith, ricardo
11
Mallard Creek
46-00.75
(14.04m)
1
9
Water, Christon
11
Dudley Senior
44-00.00
(13.41m)
1
10
Perry, Kip
12
Cardinal Gibbons
42-10.50
(13.07m)
1
11
Kirby, Craig
12
West Wilkes
42-06.25
(12.96m)
1
12
Dancy, Robert
12
West Wilkes
42-01.25
(12.83m)
1
13
Smith, Avery
Independence
41-08.25
(12.71m)
1
14
King, Gabriel
10
Mt Airy
40-08.75
(12.41m)
1
15
Randall, Lonnie
12
Franklin
40-05.75
(12.34m)
1
16
Kendall, John
11
Hillside
40-02.25
(12.25m)
1
17
Williams-Roseboro, TreSh
11
Southern Guilfor
39-06.75
(12.06m)
1
18
Geiser, Jacob
12
South Caldwell
38-09.50
(11.82m)
1
19
Ruiz, Alan
12
West Wilkes
38-09.00
(11.81m)
1
20
Sheaffer, JB
11
Cardinal Gibbons
38-06.75
(11.75m)
1
21
Kluttz, Cody
12
Butler
37-03.00
(11.35m)
1
22
Marsh, Dillon
11
Forest Hills
37-01.75
(11.32m)
1
23
Casoni, Giacomo
11
Southeast Guilfo
36-10.25
(11.23m)
1
24
Ellis, Duwane
11
Wakefield
36-09.75
(11.22m)
1
25
Alberti, Andrew
11
Eastern Alamance
35-10.25
(10.93m)
1
26
Tallent, Zach
12
Franklin
35-06.00
(10.82m)
1
27
Bowen, Brice
11
Hugh Cummings (B
34-08.00
(10.57m)
1
28
Holt, Julian
11
Southeast Raleig
34-05.75
(10.51m)
1
29
Leake, Alex
11
Polk County
34-04.75
(10.48m)
1
29
Mitchell, Roman
09
Southeast Raleig
34-04.75
(10.48m)
1
31
Sweeney, Nick
11
Southeast Guilfo
31-09.50
(9.69m)
1
32
Rosekrans, Tyler
11
Ledford Senior
30-09.00
(9.37m)
1
Mens Shot Put Wheelchair
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Maddox, Jordan
Southeast Raleig
9-08.25
(2.95m)
1
Mens Weight Throw
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Blanken, Neil
11
Unattached
49-06.75
(15.11m)
1
2
Halvorson, Andrew
11
Unattached
36-10.50
(11.24m)
1
Mens High Jump
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Fossi-Nuve, Steve
11
Mallard Creek
6-06.00
(1.98m)
1
2
Dale, Jordan
11
Unattached
6-06.00
(1.98m)
1
3
Stainback, Gabrielle
10
Concord Senior
6-04.00
(1.93m)
1
4
Howe, Keon
12
Mallard Creek
6-04.00
(1.93m)
1
5
Wood, Dylan
11
Eastern Alamance
6-02.00
(1.88m)
1
5
Brown, Jamie
12
Knightdale
6-02.00
(1.88m)
1
7
Robinson, Xzavier
12
Unattached
6-02.00
(1.88m)
1
8
Branch, Mykol
12
Unattached
6-02.00
(1.88m)
1
9
Quick, Tevin
12
Ragsdale
6-00.00
(1.83m)
1
10
Walker, Jordan
12
Unattached
5-10.00
(1.78m)
1
11
Doherty, Alex
12
Butler
5-08.00
(1.73m)
1
--
mcneil, Murphy
09
Leesville Rd
NH
(--)
1
Mens Long Jump
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Krah, Marcus
11
Hillside
23-00.00
(7.01m)
nwi
1
2
Davis, Jeremy
12
B.L. Smith
22-09.00
(6.93m)
nwi
1
3
Brown, Jamie
12
Knightdale
22-07.00
(6.88m)
nwi
1
4
Ponder, Romel
Unattached
21-06.00
(6.55m)
nwi
1
5
Gaines, Julian
12
Marvin Ridge
20-11.00
(6.38m)
nwi
1
5
Shamek, Miller
11
Berry Academy Of
20-11.00
(6.38m)
nwi
1
7
Unanka, Xavier
12
Southeast Guilfo
20-08.00
(6.30m)
nwi
1
8
Raye, Chaston
12
Unattached
20-05.00
(6.22m)
nwi
1
9
Howe, Keon
12
Mallard Creek
19-07.00
(5.97m)
nwi
1
10
Merritt, Kenneth
10
ZB Vance
19-05.00
(5.92m)
nwi
1
11
Walker, Jordan
12
Unattached
19-04.00
(5.89m)
nwi
1
12
barnette, roman
11
Unattached
19-02.00
(5.84m)
nwi
1
13
Woods, Justice
11
Community School
19-00.00
(5.79m)
nwi
1
14
Jenkins, Jovan
12
Unattached
18-11.00
(5.77m)
nwi
1
15
Alston, Corey
11
Mallard Creek
18-07.00
(5.66m)
nwi
1
16
Clapp, Nate
10
Western Alamance
18-06.00
(5.64m)
nwi
1
16
Sykes, Delante'
10
Unattached
18-06.00
(5.64m)
nwi
1
18
Robinson, Naseem
10
Southeast Raleig
18-00.00
(5.49m)
nwi
1
19
Snipes, Messiah
09
Hugh Cummings (B
17-09.00
(5.41m)
nwi
1
20
Smith, Jordan
12
Polk County
17-07.00
(5.36m)
nwi
1
21
Brannon, Javon
11
North Forsyth
17-04.00
(5.28m)
nwi
1
22
Kelly, Jeremiah
11
Berry Academy Of
17-03.00
(5.26m)
nwi
1
23
Tan, Jie
12
St Stephens
16-09.00
(5.11m)
nwi
1
23
McGinnis, Azoan
11
Southeast Raleig
16-09.00
(5.11m)
nwi
1
25
Birch, DaJuan
11
South View
16-08.00
(5.08m)
nwi
1
26
Henderson, Jaqaris
11
Hough High Schoo
16-06.00
(5.03m)
nwi
1
27
Jackson, Desmond
10
Hillside
13-02.00
(4.01m)
nwi
1
--
Patel, Kashish
11
Unattached
FOUL
(--)
nwi
1
Mens Triple Jump
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Fossi-Nuve, Steve
11
Mallard Creek
45-09.00
(13.94m)
nwi
1
2
High, Charleston
12
East Wake
44-10.50
(13.68m)
nwi
1
3
Gaines, Julian
12
Marvin Ridge
43-11.00
(13.39m)
nwi
1
4
Raye, Chaston
12
Unattached
43-06.00
(13.26m)
nwi
1
5
Unanka, Xavier
12
Southeast Guilfo
43-01.50
(13.14m)
nwi
1
6
Gordon, Elvis
11
South View
42-11.50
(13.09m)
nwi
1
7
Ponder, Romel
Unattached
42-09.50
(13.04m)
nwi
1
8
Jenkins, Jovan
12
Unattached
41-08.00
(12.70m)
nwi
1
9
Moore, John
12
Unattached
41-00.00
(12.50m)
nwi
1
10
Woods, Justice
11
Community School
39-10.50
(12.15m)
nwi
1
11
Ayers, Gary
10
South View
39-00.00
(11.89m)
nwi
1
12
Gage, Walker
12
South View
38-11.00
(11.86m)
nwi
1
13
Hudson, Ian
11
Ledford Senior
37-09.00
(11.51m)
nwi
1
14
Lake, Troy
12
Page
37-07.00
(11.46m)
nwi
1
15
Nelson, Maurice
10
Southeast Raleig
37-06.00
(11.43m)
nwi
1
16
Bowden, Joseph
10
Hough High Schoo
35-10.50
(10.93m)
nwi
1
17
Joyner, Ahmad
8
Unattached
32-11.50
(10.05m)
nwi
1
--
McGinnis, Azoan
11
Southeast Raleig
FOUL
(--)
nwi
1
--
Baker Jr., Omar
12
ZB Vance
FOUL
(--)
nwi
1
Mens Pole Vault
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Pedersen, Drew
12
Apex
16-00.00
(4.88m)
1
2
Bell, David
12
Unattached
15-06.00
(4.72m)
1
3
Shaver, Tristian
12
Ledford Senior
15-00.00
(4.57m)
1
4
Utecht, Michael
12
Apex
15-00.00
(4.57m)
1
5
West, Ian
12
Ralph L Fike
14-06.00
(4.42m)
1
6
Shank, Marshall
12
East Rowan
14-00.00
(4.27m)
1
7
Talbert, Joe
11
Leesville Rd
13-06.00
(4.11m)
1
8
Richard, Justin
10
Lake Norman
12-06.00
(3.81m)
1
9
Shingleton, Johnathan
12
North Pitt
12-00.00
(3.66m)
1
10
Finger, Ben
09
North Gaston
11-06.00
(3.51m)
1
11
Carpentier, Cameron
11
Lake Norman
11-06.00
(3.51m)
1
12
Sullivan, Grant
11
Corinth-Holders
11-06.00
(3.51m)
1
13
Vann, Dallas
12
Corinth-Holders
11-06.00
(3.51m)
1
14
Goforth, Dalton
12
West Wilkes
11-00.00
(3.35m)
1
14
Risk, Stephen
12
Panther Creek
11-00.00
(3.35m)
1
16
Dillon, Matt
11
Needham Broughto
10-06.00
(3.20m)
1
17
Heavlin, Myles
11
Mitchell
10-00.00
(3.05m)
1
18
Stemper, Jack
12
West Forsyth
10-00.00
(3.05m)
1
--
Mathis, Carter
11
Unattached
NH
(--)
1
--
Casterlow, Chris
12
Southeast Guilfo
NH
(--)
1
--
Boney, Leslie
9
Unattached
NH
(--)
1
Womens 55m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Murphy, Sydnei
12
Apex
07.11
nwi
1
2
Cunningham, Gabrielle
12
Mallard Creek
07.11
nwi
1
3
Cockrell, Anna
11
Unattached
07.14
nwi
1
4
White, Lauren
11
Unattached
07.20
nwi
1
5
Warner, Courtney
Unattached
07.34
nwi
1
6
Lewis, Kaila
11
Millbrook
07.35
nwi
1
7
Walston, Tajah
11
Unattached
07.38
nwi
1
8
Council, Alex
12
Northwood
07.42
nwi
1
Womens 55m
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Murphy, Sydnei
12
Apex
07.05
nwi
10
2
Cunningham, Gabrielle
12
Mallard Creek
07.18
nwi
5
3
Cockrell, Anna
11
Unattached
07.18
nwi
3
4
Warner, Courtney
Unattached
07.22
nwi
11
5
White, Lauren
11
Unattached
07.25
nwi
9
6
Lewis, Kaila
11
Millbrook
07.32
nwi
4
7
Council, Alex
12
Northwood
07.38
nwi
7
8
Walston, Tajah
11
Unattached
07.39
nwi
3
9
Porter, Victoria
10
Unattached
07.40
nwi
7
10
Little, Mia
12
Southwest Guilfo
07.41
nwi
2
11
Grier, Maya
12
Berry Academy Of
07.42
nwi
10
12
Davis, Alyson
8
Unattached
07.42
nwi
2
13
Brooks, Isis
11
East Forsyth
07.42
nwi
6
14
Oviosun, Kiya
09
Southeast Guilfo
07.47
nwi
11
15
Wright, Kylia
10
Southeast Raleig
07.48
nwi
8
16
Gamble, lydia
11
Unattached
07.51
nwi
4
17
Hamilton, Denali
12
South View
07.51
nwi
10
18
Reid, Deonica
12
Winston-Salem Pr
07.54
nwi
6
19
Holland, Alexandra
11
Southwest Guilfo
07.54
nwi
4
20
Meekins, Micah
11
Unattached
07.56
nwi
8
21
Mckoy, Jamila
10
Hillside
07.57
nwi
11
22
Johnson, Gabby
12
St Marys
07.57
nwi
1
23
Alexander, Tyresha
10
North Mecklenbur
07.57
nwi
8
24
Moore, Kayla
10
Hugh Cummings (B
07.58
nwi
5
25
Prince, Imani
11
Hopewell
07.59
nwi
8
26
Wells, T'Nai
11
Mallard Creek
07.59
nwi
11
27
Dempsey, Alysia
11
Berry Academy Of
07.60
nwi
7
28
Hester, Angel
12
ZB Vance
07.61
nwi
9
29
Whitehead, Kelsie
Wakefield
07.62
nwi
9
30
Gaddy, Amaya
8
Unattached
07.65
nwi
10
31
Mccoy, Millie
10
Concord Senior
07.66
nwi
6
32
Washington, Charlonda
10
Southeast Raleig
07.67
nwi
9
33
Lucan, Jhetaime
11
West Mecklenburg
07.68
nwi
3
34
Shuford, Cambria
10
Statesville
07.68
nwi
1
35
Copening, Kev'via
11
Ledford Senior
07.69
nwi
7
36
Johnson, Mya
10
Dudley Senior
07.69
nwi
5
37
Sturgis, Cambrea
9
Unattached
07.73
nwi
6
38
Davis, Samantha
10
Southeast Raleig
07.74
nwi
1
39
Reel, En'Joneah
8
Unattached
07.74
nwi
3
40
Harris, Taleya
12
Hillside
07.75
nwi
2
41
Ruff, Kaylah
12
Unattached
07.76
nwi
5
42
Crosby, Shania
09
South Point
07.77
nwi
11
42
Jant, Jessica
10
Unattached
07.77
nwi
2
44
Robertson, Keila
11
Unattached
07.77
nwi
9
45
Jules, Teanna
11
Unattached
07.78
nwi
5
46
Womack, Ketara
10
Southeast Guilfo
07.79
nwi
2
47
McCrimmon, Anyiah
09
Panther Creek
07.80
nwi
10
47
Staten, Jada
11
West Mecklenburg
07.80
nwi
3
49
Barnes, Mystery
10
Wake Forest Role
07.81
nwi
1
50
Johnson, Tabatha
11
Mallard Creek
07.85
nwi
4
51
Singleton, Sakari
11
Unattached
07.87
nwi
6
52
Sherrill, Kyla
10
Hopewell
07.89
nwi
7
53
Newby, Mary
10
Green Hope
07.89
nwi
3
54
Williams, Allison
10
Green Hope
07.92
nwi
10
55
Logan, Mekenzie
10
Leesville Rd
07.95
nwi
7
56
Pighet, Maya
09
Olympic
07.96
nwi
5
57
Richards, Rachel
09
Hough High Schoo
08.06
nwi
3
58
Reid, Deja
10
Winston-Salem Pr
08.08
nwi
2
59
Barnes, Kiea
10
Sanderson
08.09
nwi
1
60
Skinner, Ke'Arria
11
Statesville
08.10
nwi
4
61
Guess, Wynter
8
Unattached
08.11
nwi
1
62
Ebron, Aubrey
9
Unattached
08.16
nwi
8
63
Henry, Maya
10
Leesville Rd
08.18
nwi
11
64
Harrell, Tariah
12
Forest Hills
08.20
nwi
9
65
Hines, Divinity
11
Wake Forest Role
08.21
nwi
6
66
Stockham, Jael
11
Southeast Guilfo
08.21
nwi
4
67
Seaford, Mariah
11
West Davidson
08.26
nwi
1
68
Squires, Symira
10
Unattached
08.27
nwi
9
69
Blakeney, Vivica
10
Forest Hills
08.28
nwi
2
70
Faison, Janessa
09
South View
08.32
nwi
2
71
Miller, Amanda
12
Forest Hills
08.38
nwi
6
72
Denham, Julianne
9
Unattached
08.41
nwi
7
73
McClinton, Kyla
12
Sanderson
08.44
nwi
1
74
McPhee, Charlette
12
South View
08.63
nwi
5
75
Compitello, Christina
11
Cardinal Gibbons
08.92
nwi
10
76
Kelly, Corrie
09
St Stephens
08.98
nwi
4
77
Prevaux, Summer
11
Franklin
09.01
nwi
5
78
O'Brien, Hannah
Polk County
09.56
nwi
4
79
Wagoner, Emma
11
Polk County
09.64
nwi
3
--
Thomas, Makayla
09
Wake Forest Role
FS
nwi
8
Womens 300m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
White, Lauren
11
Unattached
40.62
16
2
Cockrell, Anna
11
Unattached
41.04
14
3
Meekins, Micah
11
Unattached
41.18
15
4
Scott, Taylor
09
Wakefield
41.72
16
5
Shuford, Cambria
10
Statesville
41.87
15
6
Walston, Tajah
11
Unattached
42.38
12
7
Porter, Victoria
10
Unattached
42.65
14
8
Whitehead, Kelsie
Wakefield
42.66
12
9
Wright, Jessica
09
Hillside
42.66
15
10
Warner, Courtney
Unattached
42.70
16
11
Copening, Kev'via
11
Ledford Senior
42.72
13
12
Holland, Alexandra
11
Southwest Guilfo
42.72
11
13
Alexander, Tyresha
10
North Mecklenbur
42.73
13
14
Grier, Maya
12
Berry Academy Of
42.94
11
15
Dempsey, Alysia
11
Berry Academy Of
42.99
13
16
Bowdry, Ashlan
09
Hillside
43.10
14
17
Johnson, Gabby
12
St Marys
43.29
14
18
Chapman, Imani
12
Sanderson
43.29
15
19
Sturgis, Cambrea
9
Unattached
43.32
12
20
Butler, G'Jasmyne
11
Leesville Rd
43.50
16
21
Scott, Marisa
Freedom
43.54
9
22
Mccoy, Millie
10
Concord Senior
43.59
11
23
Davis, Ariel
12
Unattached
43.63
15
24
Torres, Kleo
11
Southeast Raleig
43.89
14
25
Whelan, Gracie
10
Unattached
44.04
8
26
Broner, Deandra
11
West Mecklenburg
44.12
12
27
Pryor, Cameren
12
Millbrook
44.13
13
28
Skinner, Ke'Arria
11
Statesville
44.26
9
29
Campbell, Tatayanna
10
West Mecklenburg
44.40
11
30
Davis, Alyson
8
Unattached
44.44
15
31
Gooden, Jazmine
11
Dudley Senior
44.71
14
32
Jant, Jessica
10
Unattached
44.91
7
33
Barnes, Mystery
10
Wake Forest Role
45.16
6
34
Singleton, Sakari
11
Unattached
45.16
13
35
Reid, Deonica
12
Winston-Salem Pr
45.17
9
36
Lane, Zachrye
10
Cardinal Gibbons
45.18
12
37
Randolph, Brianna
11
Hough High Schoo
45.36
3
38
Hamilton, Denali
12
South View
45.45
8
39
Harris, Khira
10
Hillside
45.63
9
40
McCrimmon, Anyiah
09
Panther Creek
45.66
6
41
Smith, Kyla
09
Mallard Creek
45.73
7
42
Reel, En'Joneah
8
Unattached
45.83
5
43
Brown, Adrienne
6
Unattached
45.90
16
44
Ruff, Kaylah
12
Unattached
46.13
10
45
Henry, Maya
10
Leesville Rd
46.26
7
46
Clark, Leah
09
Southeast Raleig
46.33
10
47
Ebron, Aubrey
9
Unattached
46.45
5
48
Joyner, Courtney
12
Unattached
46.69
10
49
Crosby, Shania
09
South Point
46.71
16
50
Mckoy, Jamila
10
Hillside
46.77
9
51
Moore, Mikole
Enloe
46.81
7
52
Dillon, Lexxe
11
Southern Alamanc
46.84
5
53
Sebree, Tamarah
10
Cape Fear
46.94
8
54
Little, Mia
12
Southwest Guilfo
47.60
11
55
Clancy, Kirsten
11
Lake Norman
47.87
3
56
Squires, Symira
10
Unattached
47.91
5
57
Barnes, Kiea
10
Sanderson
47.92
8
58
Faison, Janessa
09
South View
47.93
6
59
Kelly, Tahlieah
09
Millbrook
48.39
5
60
Miller, Amanda
12
Forest Hills
48.40
2
61
Achonu, Amarachi
11
East Wake
48.41
6
62
Friedman, Elise
11
Unattached
48.63
3
63
Achona, Chinwendu
09
East Wake
48.77
6
64
Brown, Ejessica
Garner Senior
49.14
1
65
Guess, Wynter
8
Unattached
49.16
8
66
Denham, Julianne
9
Unattached
49.34
2
67
Miller, Laramie
12
South Davidson
50.09
3
68
Gaddy, Amaya
8
Unattached
50.23
5
69
Marrujo, Anna
11
Bishop McGuinnes
50.34
3
70
Carver, Makayla
12
South Caldwell
50.57
4
71
Bolling, Allison
10
St Stephens
51.26
2
72
Bernard, Molly
10
Bishop McGuinnes
51.34
2
73
Brown, Marabbi
Garner Senior
51.39
1
74
Reid, Deja
10
Winston-Salem Pr
51.39
7
75
Duncan, Ambria
09
St Stephens
51.49
4
76
Cox, Rachel
11
Cardinal Gibbons
51.74
7
77
Bumgarner, Hannah
12
St Stephens
52.12
1
78
Gann, Carson
11
Bishop McGuinnes
52.18
3
79
Janszinski, Emily
11
Bishop McGuinnes
52.32
4
80
Lopez, Ishary
09
Knightdale
53.12
9
Womens 500m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Robinson, Tia
12
Wakefield
1:16.93
12
2
Mareno, Nevada
10
Leesville Rd
1:19.81
10
3
Ward, JeMay
12
Wakefield
1:19.89
12
4
Macon, Asya
11
Southeast Raleig
1:19.94
9
5
Smoot, Jaleesa
Unattached
1:20.15
12
6
Shuford, Cambria
10
Statesville
1:21.05
11
7
Dunston, Hannah
12
Knightdale
1:22.29
10
8
Cruz, Aleena
10
Knightdale
1:22.31
10
9
Gbadegesin, Simi
10
Durham School of
1:22.50
11
10
Porter, Victoria
10
Unattached
1:23.12
9
11
Jules, Teanna
11
Unattached
1:23.71
10
12
West, Grace
11
Pinecrest
1:24.00
8
13
Fesperman, Rebecca
10
Community School
1:24.43
4
14
Parks, Kalyn
11
Mallard Creek
1:24.71
8
15
Martin, Camilli
11
Independence
1:24.82
3
16
Cordray, Lamiah
09
Berry Academy Of
1:25.12
11
17
Flores, Sofia
12
Pinecrest
1:25.24
7
18
Walston, Tajah
11
Unattached
1:25.55
6
19
Brevard, Trisana
10
North Mecklenbur
1:25.64
8
20
Skinner, Ke'Arria
11
Statesville
1:25.73
9
21
Joyner, Courtney
12
Unattached
1:25.80
8
22
Lane, Zachrye
10
Cardinal Gibbons
1:25.95
6
23
MccCormick, Daria
10
Wake Forest Role
1:26.98
3
24
Perkins, Brittani
09
Berry Academy Of
1:27.03
11
25
Murray, Kedra
12
Dudley Senior
1:27.05
9
26
Montgomery, Brianna
11
South View
1:27.25
4
27
Robbins, Savannah
11
Polk County
1:27.34
6
28
Gore, Brittany
12
Sanderson
1:27.36
7
29
Gamble, lydia
11
Unattached
1:27.45
12
30
Brown, Adrienne
6
Unattached
1:28.44
12
31
Burke, Sarah
12
Eastern Alamance
1:28.62
4
32
Williams, Tonisha
10
Southeast Raleig
1:29.44
5
33
Gordon, Lissi
10
Community School
1:29.50
5
34
Sykes, Jasmine
11
Millbrook
1:29.71
6
35
Pryor, Cameren
12
Millbrook
1:29.99
6
36
Weatherwax, Sage
09
Southeast Raleig
1:30.07
7
37
Petty, Kendall
11
Southeast Guilfo
1:30.16
4
38
McHugh, Meredith
10
Hough High Schoo
1:31.06
3
39
Sifford, Brenna
12
North Mecklenbur
1:31.61
7
40
Greengrass, Lia
09
Panther Creek
1:31.67
3
41
Cotsakis, Sara
11
Unattached
1:31.73
5
42
Randolph, Brianna
11
Hough High Schoo
1:33.83
2
43
Foster, Ashley
12
Hopewell
1:33.93
5
44
Friedman, Elise
11
Unattached
1:34.56
3
45
Laws, Alivia
11
Central Davidson
1:34.77
1
46
Bumgarner, Hannah
12
St Stephens
1:34.88
6
47
Rodriguez, Nayshleann
12
South View
1:35.03
3
48
Combo, LeAnna
10
ZB Vance
1:35.25
8
49
Hughes, Taylor
11
Unattached
1:35.66
2
50
Burke, Junie
11
Cardinal Gibbons
1:35.82
5
51
Deberry, Sydney
09
Page
1:36.88
7
52
Crosby, Shania
09
South Point
1:37.30
4
53
Farrington, Deja
11
Unattached
1:38.31
4
54
Ross Brown, Ja'elle
9
Unattached
1:38.42
7
55
Ellington, Hannah
10
Community School
1:38.97
2
56
Bolling, Allison
10
St Stephens
1:40.34
2
57
Hancock, Lauren
10
St Stephens
1:43.61
2
58
Guillemette, Kayla
09
Community School
1:45.28
2
59
Brown, Marabbi
Garner Senior
1:45.42
1
60
McGinnis, Erin
10
Hough High Schoo
1:45.72
1
61
Barton, Hannah
11
Unattached
2:00.93
12
Womens 1000m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Ellington, Malia
12
Community School
3:00.41
5
2
Hemming, Taylor
11
Leesville Rd
3:07.46
5
3
Butler, G'Jasmyne
11
Leesville Rd
3:10.63
5
4
Hall, Janay
10
South View
3:11.38
4
5
Delfino, Angela
11
Wakefield
3:13.30
4
6
Boyd, Jazzmone
10
Rocky River
3:15.49
5
7
Chapman, Timara
09
Sanderson
3:16.23
1
8
McHugh, Maddie
12
Hough High Schoo
3:18.07
4
9
Ollivierre, Brittany
11
Wakefield
3:19.04
5
10
Martin, Camilli
11
Independence
3:19.35
3
11
Ayres, Bobbi
11
Unattached
3:21.02
5
12
Stevons, Destini
10
Durham School of
3:21.44
4
13
Roberson, Eboni
10
Southeast Raleig
3:21.74
4
14
Ramirez, Ashley
09
St Stephens
3:22.94
4
15
Hill, Rachel
10
Panther Creek
3:23.28
3
16
Kavanaugh, Macie
09
Pinecrest
3:23.98
4
17
Greengrass, Amy
10
Panther Creek
3:24.05
3
18
Combo, Leandrea
12
ZB Vance
3:24.71
5
19
Kocher, Emily
12
Polk County
3:26.28
4
20
Ott, Alexandra
11
Unattached
3:26.38
5
21
Coyte, Elizabeth
11
Bishop McGuinnes
3:27.00
1
22
Newsome, Mackenzie
12
West Forsyth
3:27.93
5
23
Craven, Sarah Ann
12
Bishop McGuinnes
3:28.81
2
24
Jackson, Katherine
10
Butler
3:29.42
3
25
Flores, Isabel
09
Pinecrest
3:30.29
4
26
Giordano, Ashley
10
West Forsyth
3:30.93
4
27
Gary, Jordan
09
Southeast Raleig
3:32.55
2
28
Lassiter, Mariah
10
Southeast Raleig
3:33.91
2
29
Hart, Laura
12
Cardinal Gibbons
3:36.14
2
30
Fleming, Grace
09
Panther Creek
3:39.25
2
31
Belk, Brantley
12
Green Hope
3:40.55
4
32
Connor, Lydia
09
Panther Creek
3:40.62
2
33
Goins, Courtney
10
Hillside
3:40.65
2
34
Lehman, Lindsay
10
Leesville Rd
3:42.66
2
35
Gailey, Mary
12
Western Alamance
3:43.82
3
36
Strickland, Rachel
11
Corinth-Holders
3:44.87
1
37
Berry, Daniela
10
South Caldwell
3:47.39
2
38
Moise, Jaqueeta
09
ZB Vance
3:47.61
3
39
Baker, Kathryn
12
Cardinal Gibbons
3:48.76
1
40
Bernard, Sarah
12
Bishop McGuinnes
3:51.57
1
41
Carro, Gjyleta
11
South View
3:52.19
1
42
Maughn, Solange
10
South View
3:52.28
1
43
Phillips, Aubeny
10
South View
3:53.61
1
44
Le, Macy
11
St Stephens
3:58.47
1
45
Berrios, Natshia
11
Sanderson
3:59.02
1
46
Farrington, Deja
11
Unattached
4:21.48
5
47
Barton, Hannah
11
Unattached
4:51.71
1
Womens 1600m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Frazier, Ryen
12
Unattached
4:49.78
3
2
Mareno, Nevada
10
Leesville Rd
5:00.63
3
3
Davidson, Libby
10
Unattached
5:04.06
3
4
Delaney, Taylor
11
South View
5:22.07
3
5
Ellington, Malia
12
Community School
5:22.65
3
6
Winchel, Sydney
12
Leesville Rd
5:23.95
3
7
Smith, Ashley
11
West Forsyth
5:27.60
3
8
Schaeffer, Haley
10
Unattached
5:27.76
3
9
Rutherford, Cameron
11
Corinth-Holders
5:33.95
3
1
Cruz, Aleena
10
Knightdale
5:34.36
2
2
Davis, Rebecca
09
Knightdale
5:35.27
2
10
VonCannon, Rachel
11
Pinecrest
5:35.33
3
11
Boyd, Jazzmone
10
Rocky River
5:38.06
3
3
Smith, Malea
10
Hough High Schoo
5:38.18
2
4
Roy, Faith
09
South View
5:38.51
2
12
Stevons, Destini
10
Durham School of
5:46.11
3
13
Davis, Carmen
12
Southwest Guilfo
5:47.10
3
5
George, Charlotte
12
Hillside
5:47.46
2
14
Damron, Ashley
11
South View
5:47.95
3
6
Regan, Tasha
11
Hopewell
5:50.51
2
15
Ackerman, Michaela
10
South View
5:51.16
3
7
Foster, Sierra
09
Panther Creek
5:52.38
2
8
Kilby, Anna-Kathyrn
09
Forbush
5:56.32
2
9
Cortese, Kaylee
11
Community School
5:59.54
2
1
Shoemaker, MJ
10
Lake Norman
6:01.81
1
2
Cranford, Hannah
09
South Davidson
6:05.17
1
3
Hinterleiter, Ashley
10
Hobbton
6:09.91
1
4
Bassett, Kayla
10
Cardinal Gibbons
6:10.13
1
10
Nelson, Justice
12
Southern Alamanc
6:10.75
2
11
Miles, Whitney
09
Cardinal Gibbons
6:10.78
2
5
Joyce, Anya
09
Pinecrest
6:11.45
1
6
Sifford, Brenna
12
North Mecklenbur
6:14.12
1
7
Hale, Anna
11
North Mecklenbur
6:14.60
1
8
Kirby, Midori
10
Panther Creek
6:14.90
1
12
Dennis, Reagan
11
Independence
6:15.69
2
9
Johnson, Katy
09
Lake Norman
6:15.85
1
13
Gailey, Mary
12
Western Alamance
6:16.21
2
14
Duncan, Ambria
09
St Stephens
6:20.57
2
15
Fontenot, Gabrielle
10
Leesville Rd
6:20.96
2
10
Alvardo, Adriana
09
Cape Fear
6:22.63
1
11
Hardin, Leah
10
Polk County
6:25.51
1
12
Smith, Devon
11
Franklin
6:25.86
1
13
Clancy, Kirsten
11
Lake Norman
6:38.72
1
Womens 3200m
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Ebihara, Sophia
11
Cardinal Gibbons
11:13.73
2
2
Ellington, Malia
12
Community School
11:19.89
2
3
Pettis, Emily
11
Leesville Rd
11:22.46
2
4
Bodmer, Sarah
10
Unattached
11:40.38
2
5
Apple, Alex
11
Ragsdale
11:45.82
2
6
McKinney, Paige
11
Hough High Schoo
11:51.30
2
7
Martin, Tori
10
Rockingham Count
12:10.03
2
8
Sides, Madeline
11
North Lincoln
12:19.36
2
9
Spencer, Sarah
10
West Forsyth
12:22.76
2
10
Ramirez, Ashley
09
St Stephens
12:25.53
1
11
Regan, Tasha
11
Hopewell
12:50.07
2
12
Shoemaker, MJ
10
Lake Norman
12:55.20
1
13
Cortese, Kaylee
11
Community School
13:04.86
1
14
George, Charlotte
12
Hillside
13:05.54
2
15
McDonough, Claire
10
Bishop McGuinnes
13:06.30
1
16
Johnson, Sarah Grace
11
Bishop McGuinnes
13:06.72
1
17
Gaither, Morgan
11
South View
13:19.62
1
18
Wonsch, Miranda
10
South View
13:44.93
1
19
Chavez, Selena
10
Polk County
13:49.18
1
20
Hatley, Kayla
10
South View
13:57.36
1
21
Euler, Hailey
10
South View
13:59.24
1
22
Sumner, Elvie
12
Hobbton
15:04.96
1
Womens 55m Hurdles
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Cockrell, Anna
11
Unattached
07.88
nwi
1
2
Davis, Ariel
12
Unattached
08.17
nwi
1
3
Mcmillan, Kylie
12
Southern Guilfor
08.19
nwi
1
4
Cunningham, Gabrielle
12
Mallard Creek
08.24
nwi
1
5
Moore, Kayla
10
Hugh Cummings (B
08.29
nwi
1
6
Chapman, Imani
12
Sanderson
08.49
nwi
1
7
Bygrave, Breanne
11
Wakefield
08.49
nwi
1
8
Jackson, Cathy
11
Sanderson
08.61
nwi
1
Womens 55m Hurdles
Back to top
Name
Yr
School
Prelims
Wind
H#
Pts
1
Cockrell, Anna
11
Unattached
08.00
nwi
5
2
Cunningham, Gabrielle
12
Mallard Creek
08.27
nwi
3
3
Mcmillan, Kylie
12
Southern Guilfor
08.27
nwi
2
4
Davis, Ariel
12
Unattached
08.29
nwi
3
5
Chapman, Imani
12
Sanderson
08.37
nwi
4
6
Moore, Kayla
10
Hugh Cummings (B
08.40
nwi
1
7
Bygrave, Breanne
11
Wakefield
08.66
nwi
4
8
Jackson, Cathy
11
Sanderson
08.68
nwi
1
9
Dunston, Hannah
12
Knightdale
08.72
nwi
5
10
Awuruonye, Amaka
12
Olympic
08.77
nwi
6
11
Ruff, Kaylah
12
Unattached
08.78
nwi
6
12
Sanders, Dasia
12
Wakefield
08.78
nwi
4
13
Harris, Taleya
12
Hillside
08.82
nwi
2
14
Wilson, Azari'el
10
Panther Creek
08.83
nwi
4
15
Moore, Kelsia
09
Hugh Cummings (B
08.86
nwi
6
16
Polk, Casey
11
Berry Academy Of
09.05
nwi
5
17
Thorne, Kennedy
12
Clayton
09.05
nwi
2
18
Scott, Marisa
12
Unattached
09.08
nwi
3
19
Morrison, Quamecha
12
Unattached
09.14
nwi
6
20
Cefalo, Courtney
12
Ledford Senior
09.24
nwi
3
21
Parks, Kalyn
11
Mallard Creek
09.24
nwi
1
22
Whalen-Jenkins, Sydney
11
Mallard Creek
09.25
nwi
5
23
Nicholson, Nidonna
12
B.L. Smith
09.28
nwi
3
24
Lawson, Erikah
11
Wakefield
09.32
nwi
6
25
McCray, Bailey
09
Hillside
09.33
nwi
1
26
Tate, Lashonda
11
Hugh Cummings (B
09.36
nwi
4
27
Ramsaier, Stephanie
11
Unattached
09.52
nwi
6
28
Brower, Marissa
11
Southeast Raleig
09.64
nwi
1
29
Sutherland, Elissa
12
Cardinal Gibbons
09.96
nwi
5
30
Anderson, Imani
10
Millbrook
10.32
nwi
2
31
Davis, Deja
11
Durham School of
10.44
nwi
3
32
Goras, Rebeckah
11
Western Alamance
10.58
nwi
3
33
Zoltoski, Haley
10
Leesville Rd
11.03
nwi
5
34
Schoaf, Annie
11
Hough High Schoo
11.04
nwi
5
35
McPhee, Charlette
12
South View
11.53
nwi
6
36
Parker, Sydnee
11
Western Alamance
11.74
nwi
2
37
Marrison, Celine
10
Hobbton
11.83
nwi
4
38
Hancock, Lauren
10
St Stephens
12.10
nwi
4
39
Dillard, Ce'nedra
12
North Pitt
12.58
nwi
2
Womens 4x200m Relay
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
McNeill
,
Williams
,
Sherman
,
Morrison
Parkland
1:40.21
4
2
Hackney
,
White
,
Ngwe
,
Rowell
Cary
1:43.94
4
3
Ward
,
Bygrave
,
Sanders
,
Medley
Wakefield
1:44.32
4
4
Weatherw
,
Washingt
,
Wright
,
Macon
Southeast Raleig
1:47.39
4
5
Bowdry
,
Harris
,
Wright
,
Mckoy
Hillside
1:48.20
3
6
Lucan
,
Campbell
,
Staten
,
Broner
West Mecklenburg
1:48.70
3
7
Nelson
,
Ried
,
Mcfarlan
,
Thorne
Clayton
1:49.04
3
8
Whalen-J
,
Smith
,
Williams
,
Cunningh
Mallard Creek
1:49.07
4
9
Barnes
,
Holland
,
Johnson
,
Little
Southwest Guilfo
1:49.11
3
10
Johnson
,
Murray
,
Jones
,
Gooden
Dudley Senior
1:49.60
4
11
Shaw
,
Petty
,
Oviosun
,
Womack
Southeast Guilfo
1:50.94
3
12
Chapman
,
Barnes
,
Gore
,
McClinto
Sanderson
1:53.40
2
13
Hester
,
Combo
,
Moise
,
Sadia
ZB Vance
1:53.43
2
14
Relay Team
Butler
1:56.54
2
15
Henry
,
Logan
,
Colleton
,
Zoltoski
Leesville Rd
1:57.56
1
16
Nelson
,
Flores
,
Kavanaug
,
West
Pinecrest
1:57.81
2
17
Harrell
,
Miller
,
Miller
,
Blakeney
Forest Hills
2:01.03
3
18
McGinnis
,
Mchugh
,
Schoaf
,
Randolph
Hough High Schoo
2:02.82
1
19
Relay Team
Polk County
2:12.98
1
Womens 4x400m Relay
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
McNeill
,
Williams
,
Davis
,
Morrison
Parkland
3:54.64
4
2
Ward
,
Bygrave
,
Medley
,
Robinson
Wakefield
4:01.54
4
3
Rowell
,
White
,
Hackney
,
Asimiea
Cary
4:05.96
4
4
Lucan
,
Campbell
,
Broner
,
Staten
West Mecklenburg
4:11.98
3
5
Butler
,
Mareno
,
Winchel
,
Hemming
Leesville Rd
4:13.26
4
6
Grier
,
Dempsey
,
Perkins
,
Cordray
Berry Academy Of
4:17.63
3
7
Harris
,
Bowdry
,
Pinkney
,
Wright
Hillside
4:18.46
2
8
Williams
,
Whalen-J
,
Parks
,
Cunningh
Mallard Creek
4:18.93
3
9
Relay Team
Knightdale
4:20.26
3
10
Gooden
,
Jones
,
Petty
,
Murray
Dudley Senior
4:23.00
4
11
West
,
Flores
,
Flores
,
Nelson
Pinecrest
4:23.62
2
12
Gray
,
McQueen
,
Bennett
,
McMillan
Southern Guilfor
4:23.82
2
13
Hardwick
,
Weatherw
,
Torres
,
Roberson
Southeast Raleig
4:23.92
4
14
Moore
,
Moore
,
Tate
,
Isley
Hugh Cummings (B
4:26.69
3
15
Fesperma
,
Ellingto
,
Gordon
,
Ellingto
Community School
4:29.01
1
16
Hester
,
Combo
,
Combo
,
Sadia
ZB Vance
4:33.19
3
17
Relay Team
Butler
4:35.12
1
18
Pryor
,
Sykes
,
Steward
,
Kelly
Millbrook
4:37.24
2
19
Robbins
,
Kocher
,
Hardin
,
Wagoner
Polk County
4:42.63
2
20
Oviosun
,
Shaw
,
Ray
,
Petty
Southeast Guilfo
4:46.10
1
21
McHugh
,
McGinnis
,
Smith
,
McKinney
Hough High Schoo
4:47.87
1
22
Ni
,
Guelho
,
Parker
,
Goras
Western Alamance
4:49.80
1
23
Relay Team
Hobbton
5:35.72
1
Womens 4x800m Relay
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Brown
,
Rodney
,
Venable
,
Hoffert
Cary
9:51.79
1
2
McKinney
,
Smith
,
Mchugh
,
McHugh
Hough High Schoo
10:23.55
1
3
Roberson
,
Macon
,
Gary
,
Lassiter
Southeast Raleig
10:36.29
1
4
Kocher
,
Hardin
,
Robbins
,
Swope
Polk County
10:42.48
1
5
Price
,
Santos
,
Zeledon
,
Sumner
Hobbton
13:09.13
1
Womens Shot Put
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Clark, Hasana
12
Southeast Raleig
42-04.50
(12.92m)
1
2
Dunham, Tiffany
12
Southeast Raleig
40-06.50
(12.36m)
1
3
Springs, Alycia
11
Mallard Creek
39-02.50
(11.95m)
1
4
Blake, Taylor
12
CE Jordan HS
36-02.50
(11.04m)
1
5
Murph, Courtney
10
Southeast Raleig
36-00.50
(10.99m)
1
6
Baker, Nia
12
Butler
35-11.50
(10.96m)
1
7
Beasley, Kayla
09
Hillside
34-11.00
(10.64m)
1
8
Fraley, Veronica
09
Wakefield
34-06.50
(10.53m)
1
9
Hill, Morgan
11
Unattached
31-05.25
(9.58m)
1
10
Jones, Ny'Tasia
10
Hugh Cummings (B
30-01.50
(9.18m)
1
10
Taylor, Ashley
10
Berry Academy Of
30-01.50
(9.18m)
1
12
Nelon, Micheala
10
Polk County
28-08.50
(8.75m)
1
13
Dawson, Ania
11
Southern Guilfor
28-08.00
(8.74m)
1
14
Visnic, Emily
11
West Wilkes
28-06.50
(8.70m)
1
15
Roberts, Mya
10
Hugh Cummings (B
28-06.00
(8.69m)
1
16
Nelson, Samantha
12
Clayton
28-05.50
(8.67m)
1
16
james, zarya
12
Berry Academy Of
28-05.50
(8.67m)
1
18
Smith, Tanesha
11
Mt Airy
28-00.00
(8.53m)
1
19
Brown, Tameeia
11
Polk County
27-10.50
(8.50m)
1
20
Hughes, Emilie
12
Ledford Senior
26-06.50
(8.09m)
1
21
Rounds, Piper
10
South View
26-06.00
(8.08m)
1
22
Nelson, Ashley
11
Western Alamance
26-00.00
(7.92m)
1
23
Clark, Morgan
11
South View
25-02.00
(7.67m)
1
24
Burns, Abria
09
Hillside
24-08.00
(7.52m)
1
25
Mason, Taliya
11
Southeast Guilfo
23-06.00
(7.16m)
1
26
Corbett, Karissa
10
Western Alamance
22-09.50
(6.95m)
1
27
Shipp-McKiver, Diamon'
11
Southeast Guilfo
21-00.00
(6.40m)
1
28
Noel, Danielle
10
Southeast Guilfo
20-08.50
(6.31m)
1
29
Cooper, Savannah
11
Hough High Schoo
20-08.00
(6.30m)
1
30
Spruill, Ja-Tondria
11
Berry Academy Of
19-06.00
(5.94m)
1
Womens Weight Throw
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Brooks, Courtney
12
Unattached
39-08.50
(12.10m)
1
2
Dawson, Khayla
11
Unattached
38-10.00
(11.84m)
1
3
Love, Emma
11
Unattached
36-03.00
(11.05m)
1
4
Washington, Sydney
11
Unattached
32-07.50
(9.94m)
1
Womens High Jump
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Greene, Nicole
12
Unattached
5-10.00
(1.78m)
1
2
Olesen, Elizabeth
12
Hickory Ridge
5-04.00
(1.63m)
1
3
Brown, Jordyn
12
CE Jordan HS
5-04.00
(1.63m)
1
4
Livingston, Kenya
09
Rocky River
5-04.00
(1.63m)
1
5
Chapman, Timara
09
Sanderson
5-02.00
(1.57m)
1
6
Awuruonye, Amaka
12
Olympic
5-02.00
(1.57m)
1
6
Morrison, Quamecha
12
Unattached
5-02.00
(1.57m)
1
8
Timberlake, Sarah
10
West Forsyth
5-02.00
(1.57m)
1
9
Hardwick, Saidah
10
Southeast Raleig
5-00.00
(1.52m)
1
10
Majors, Kenyae
10
Hugh Cummings (B
4-10.00
(1.47m)
1
11
Garrick, Lauren
12
South View
4-08.00
(1.42m)
1
12
Lawson, Nicole
12
Hopewell
4-08.00
(1.42m)
1
13
Fisher, Allison
11
Leesville Rd
4-08.00
(1.42m)
1
14
Zoltoski, Haley
10
Leesville Rd
4-06.00
(1.37m)
1
15
Fesperman, Rebecca
10
Community School
4-06.00
(1.37m)
1
15
Ross Brown, Ja'elle
9
Unattached
4-06.00
(1.37m)
1
--
Kowalski, Ashton
10
Hough High Schoo
NH
(--)
1
--
Ellington, Hannah
10
Community School
NH
(--)
1
--
Parker, Sydnee
11
Western Alamance
NH
(--)
1
Womens Long Jump
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Murphy, Sydnei
12
Apex
19-02.75
(5.86m)
nwi
1
2
Walker, Olivia
12
Hopewell
18-09.50
(5.73m)
nwi
1
3
Greene, Nicole
12
Unattached
18-03.50
(5.58m)
nwi
1
4
Bowald, Brittany
12
Unattached
17-10.00
(5.44m)
nwi
1
5
Majors, Kenyae
10
Hugh Cummings (B
17-07.00
(5.36m)
nwi
1
6
Shuford, Cambria
10
Statesville
17-05.25
(5.31m)
nwi
1
7
Robertson, Keila
11
Unattached
17-04.75
(5.30m)
nwi
1
8
Harris, Taleya
12
Hillside
16-10.00
(5.13m)
nwi
1
9
Nicholson, Nidonna
12
B.L. Smith
16-09.00
(5.11m)
nwi
1
9
Council, Alex
12
Northwood
16-09.00
(5.11m)
nwi
1
11
Gooden, Jazmine
11
Dudley Senior
16-08.50
(5.09m)
nwi
1
12
Oviosun, Kiya
09
Southeast Guilfo
16-06.00
(5.03m)
nwi
1
12
Hamilton, Denali
12
South View
16-06.00
(5.03m)
nwi
1
12
Moore, Kelsia
09
Hugh Cummings (B
16-06.00
(5.03m)
nwi
1
12
Scott, Marisa
Freedom
16-06.00
(5.03m)
nwi
1
16
Tate, Lashonda
11
Hugh Cummings (B
16-02.50
(4.94m)
nwi
1
17
Lawson, Nicole
12
Hopewell
16-01.00
(4.90m)
nwi
1
18
McLeod, Shannon
11
Southeast Raleig
16-00.00
(4.88m)
nwi
1
19
Newby, Mary
10
Green Hope
15-08.00
(4.78m)
nwi
1
20
Womack, Ketara
10
Southeast Guilfo
15-07.75
(4.77m)
nwi
1
21
Morrall, La'Schirrae
12
Unattached
15-00.25
(4.58m)
nwi
1
22
Ramsaier, Stephanie
11
Unattached
14-11.75
(4.57m)
nwi
1
23
Ray, Arllyssa
10
Southeast Guilfo
14-09.50
(4.51m)
nwi
1
24
Ni, Haley
11
Western Alamance
14-08.75
(4.49m)
nwi
1
25
Gracie, Hornsby
11
Franklin
14-08.00
(4.47m)
nwi
1
25
Oliphant, Ashante
10
South View
14-08.00
(4.47m)
nwi
1
27
Lawson, Erikah
11
Wakefield
14-06.25
(4.43m)
nwi
1
28
Dunston, Hannah
12
Knightdale
14-03.50
(4.36m)
nwi
1
29
Goras, Rebeckah
11
Western Alamance
13-09.00
(4.19m)
nwi
1
30
Williams, Raini
11
Mallard Creek
13-08.25
(4.17m)
nwi
1
31
Abrams, Kia
11
Southeast Raleig
13-07.75
(4.16m)
nwi
1
32
Wagoner, Emma
11
Polk County
13-03.75
(4.06m)
nwi
1
Womens Triple Jump
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Bowald, Brittany
12
Unattached
38-08.50
(11.80m)
nwi
1
2
Greene, Nicole
12
Unattached
38-00.50
(11.60m)
nwi
1
3
Moore, Kelsia
09
Hugh Cummings (B
36-07.00
(11.15m)
nwi
1
4
Robertson, Keila
11
Unattached
36-00.00
(10.97m)
nwi
1
5
Johnson, Alana
12
Southwest Guilfo
35-11.00
(10.95m)
nwi
1
6
Lawson, Nicole
12
Hopewell
35-04.75
(10.79m)
nwi
1
7
Nicholson, Nidonna
12
B.L. Smith
34-08.50
(10.58m)
nwi
1
8
Gary, Jordan
09
Southeast Raleig
33-06.75
(10.23m)
nwi
1
9
Washington, Charlonda
10
Southeast Raleig
33-05.25
(10.19m)
nwi
1
10
Kowalski, Cassie
12
Hough High Schoo
33-01.50
(10.10m)
nwi
1
11
Petty, Kendall
11
Southeast Guilfo
33-00.25
(10.06m)
nwi
1
12
Oliphant, Ashante
10
South View
32-10.75
(10.03m)
nwi
1
13
Grier, Taylor
Wakefield
32-05.75
(9.90m)
nwi
1
14
Davis, Samantha
10
Southeast Raleig
32-04.75
(9.87m)
nwi
1
15
Ramsaier, Stephanie
11
Unattached
31-11.75
(9.75m)
nwi
1
16
Garrick, Lauren
12
South View
31-10.75
(9.72m)
nwi
1
17
Gracie, Hornsby
11
Franklin
30-08.00
(9.35m)
nwi
1
18
Ni, Haley
11
Western Alamance
30-05.00
(9.27m)
nwi
1
19
Ellington, Hannah
10
Community School
30-02.75
(9.21m)
nwi
1
--
Morrall, La'Schirrae
12
Unattached
FOUL
(--)
nwi
1
Womens Pole Vault
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Early, Zoe
11
Apex
12-00.00
(3.66m)
1
2
McDonald, Alina
12
Unattached
11-06.00
(3.51m)
1
3
Rice, Frances
12
Unattached
11-00.00
(3.35m)
1
3
Eaton, Anna
12
Apex
11-00.00
(3.35m)
1
5
Barnes, Amanda
11
Unattached
10-06.00
(3.20m)
1
5
Kowalski, Cassie
12
Hough High Schoo
10-06.00
(3.20m)
1
7
Harper, Zoe
12
Unattached
10-06.00
(3.20m)
1
10
Brandes, Kathleen
12
Unattached
10-00.00
(3.05m)
1
8
Creed, Savannah
12
Unattached
10-00.00
(3.05m)
1
9
Taber, Kreager
12
Unattached
10-00.00
(3.05m)
1
11
Martin, Tori
10
Rockingham Count
9-06.00
(2.90m)
1
12
Mavroudis, Avery
12
South Brunswick
8-06.00
(2.59m)
1
13
Dillard, Ce'nedra
12
North Pitt
7-06.00
(2.29m)
1
14
Albers, Maddie
11
Cardinal Gibbons
7-06.00
(2.29m)
1
14
Hughes, Emily
12
Pinecrest
7-06.00
(2.29m)
1
--
Moss, Allie
09
Leesville Rd
NH
(--)
1
--
West, Mary Margaret
10
Pinecrest
NH
(--)
1
--
Anthony, Nekeya
12
North Pitt
NH
(--)
1
Notations:
c = converted Hand Timing
w = Wind Assisted (>2.0 meters per second)
^ = Altitude
Hashtags
#jdl-fast-track
#jdl
#jdlfasttrack
More news
2015 Results - Forsyth County Series 4
2014 Results - Forsyth County Series 2
0 shares:
JDL Holiday Invitational
,
Apex High Track & Field and Cross Country - Apex, North Carolina
,
Ben L Smith High School Track & Field and Cross Country - Greensboro, North Carolina
,
Bishop Mc Guinness High School Track & Field and Cross Country - Kernersville, North Carolina
view all
0
likes:
0
comment(s)
History for Bishop Mc Guinness High School Track & Field and Cross Country - Kernersville, North Carolina
Year
Videos
News
Photos
Blogs
2015
103
9
2014
53
6
2013
8
2012
8
2011
1
2010
2
Show 3 more
Hashtags
#jdl-fast-track
#jdl
#jdlfasttrack
+PLUS highlights
+PLUS coverage
Live Events
Get +PLUS!